Підживлення гречки мінеральними та мікродобривами

Підживлення Гречки

Гречка – важлива круп’яна культура України. Гречана крупа відрізняється високими поживними якостями та добрими смаковими властивостями, легкою засвоюванністю, та використовується як дієтичний продукт. Гречка – також цінний медонос. При сприятливих умовах збір меду з посівів може становити – 70-90 кг/га. Гречаний мед має високі цілющі якості. Так як вона запилюється перехресно, необхідно під час запилення вивозити на масиви гречки бджіл, з розрахунком 3-4 вулика/га.

Умови якими слід забезпечити культуру

Гречка – вологолюбна культура, по вимозі до вологи займає перше місце серед зернових. Насіння проростає при 7-8 гр.С та вологому грунту, а дружні, одночасні сходи появляться при 15-22 гр.С. оптимальні умови в критичний період розвитку гречки (від початку до дозрівання) – тепла (16-18гр.С) та волога (більше 50% відносної вологості) погода, при якій формується найбільший врожай.

Кращі грунти – плодорідні, глибоко проникаючі, рихлі та гарно прогріваємі. Високі врожаї гречки формуються на чорноземах, сірих лісних та слабо кислих грунтах, з pH=5-6.

Кращі попередники гречки – кукурудза та силос, картопля, цукровий буряк, зернобобові, удобрені озимі, пласт та оборот пласта багаторічних трав, а в посушливих районах – чистий пар. Не слід розміщувати гречку після картоплі, враженої нематодом, та овеса.

Мікроелементи, які потрібні для життєдіяльності гречки

В якості основного добрива, на дерново-підзолистих та сірих грунтах, з невисоким вмістом гумусу, восени, під моросливість, вносять органічні добрива в дозі – 15 – 20т/га, а з мінеральних добрив – фосфорно – калійні. На мало родючих, сидерати. На чорноземах органічні добрива під гречку не вносять. Вона добре використовує їх післядію.

Гречка добре відгукується на внесення добрив, внаслідок слабкої кореневої системи та відрізняється малим вживанням елементів живлення (з 10ц зерна та відповідної кількості листоподібної маси з грунту виноситься N – 44кг, Р – 25кг, К – 75кг). Тому під оранку рекомендують вносити Р – 50кг, К – 40-50кг, N – перед посівом – 45кг в д.в. В фазу бутонізації NPK по15кг, в фазу масового цвітіння N=10-20кг. В такому випадку можна отримати врожай – 21ц/га. Враховуючи від’ємну реакцію гречки на хлор, калійні хлоровмісні добрива (хлорид калію, калійна сіль) необхідно вносити завчасно, під оранку зяби, що забезпечує вимивання хлору за межі кореневого шару. Краще використовувати калійні добрива, що не містять хлору. Треба мати на увазі, що при надмірній кількості азотних добрив (особливо аміачного) гречка мало утворює нектару, погано відвідується бджолами, жирує, нераціонально витрачає вологу, вилягає та зменшує врожайність.

Дуже добре відгукується гречка на бор, марганець, молібден, цинк, мідь та інші мікродобрива, розчинами яких  оброблюються її насіння, та на позакореневі підживлення цими елементами підживлення.

Чим підживити гречку?

Свою технологію обробки насіння та позакореневого підживлення гречки пропонує також й компанія «Інтермаг». Наші технології дозволяють повністю забезпечити потребу рослин гречки в мікроелементах, що як наслідок, звичайно ж, позитивно впливає на кількісні та якісні показники врожайності. На кожному етапі внесення добрив наші спеціалісти забезпечать інформаційно-консультаційний супровід, починаючи зі стадії обробітку посівного матеріалу та закінчуючи збиранням врожаю.

Вас також може зацікавити:

Call Now Button