Як правильно обрати мінеральні добрива - поради агронома

Мінеральні добрива є важливим елементом в сільському господарстві України. Вони необхідні для забезпечення росту та розвитку рослин, а також для підвищення врожайності. Проте, обрати правильні мінеральні добрива не так просто, як здається на перший погляд.
Звичайно найкраще обрати потрібні формули елементів живлення, після виконання аналізу грунтів або побудови карти родючості. Однак точне землеробство це ресурсозатратний процес, потребуючий дообладнання техніки або придбання нової, що для господарств які використовують технологію мінімального і оптимального землеробства та використовують гнучкі моделі економії ресурсів –  небачена розкіш.
Агрономи радять керуватися кількома принципами при виборі мінеральних добрив, основоположниками яких стали вчені Докучаєв, Соколов,  Душечкін та інші світила відчизняної науки.

Аналізуйте ґрунт

Перш за все, потрібно враховувати тип грунту. 

Аналіз ґрунту

Грунти України мають диференційований склад та структуру, тому вони потребують різні комплексні мінеральні добрива для компенсації затрат на живлення рослин. Наприклад, на глинистих ґрунтах необхідно застосовувати добрива з високим вмістом фосфору та калію, а на піщаних – з високим вмістом азоту, оскільки структура грунту сприяє швидшому його промиванню, ніж на важких грунтах. Також при аналізі варто звернути увагу на кислотність ґрунту і в разі необхідності провести вапнування ґрунту. Вапно є одним з найважливіших елементів, які впливають на кислотність ґрунту. Вапнування допомагає зменшити кислотність ґрунту, збільшити доступність мінеральних речовин та підвищити родючість. Тому важливо враховувати необхідність вапнування при розробці плану зрошення та догляду за ґрунтом. 

Визначте потреби вашої рослинної культури.

Другим принципом є врахування фази розвитку рослин. Рослини потребують різних мінеральних елементів на різних етапах свого життєвого циклу. Наприклад, на початку вегетації рослини потребують багато азоту (для зеленої масси), а на пізньому етапі – багато фосфору та калію, для формування плодів та зерна.

Вам потрібно знати, які комплексні мінеральні добрива необхідні вашій культурі на кожному етапі росту та розвитку. Для цього потрібно вивчити характеристики вашої культури та з’ясувати, які мінеральні елементи є необхідними для її здорового розвитку.
Крім макроелементів, таких як азот, фосфор та калій, рослини також потребують мікроелементи для нормального функціонування та розвитку. Ці мікроелементи в своєму складі мають мікродобрива, які можуть бути важливим додатковим джерелом поживних речовин для культури. Недостатність мікроелементів може призводити до зниження врожаю та нездорового розвитку рослин. Тому важливо враховувати потреби вашої рослини не лише в макроелементах, а й в мікроелементах, та розглянути можливість використання мікродобрив для досягнення кращих результатів.

Визначте кліматичні умови в яких перебуває культура

Третім принципом є врахування кліматичних та погодних умов. Рослини потребують різних мінеральних елементів в залежності від кліматичних умов та погодних умов. Наприклад, при посушливих умовах необхідно застосовувати добрива з високим вмістом калію, який допомагає рослинам зберегти вологу. Або вносити калій по листу з добривом Інтермаг Калі.

Врахуйте які мінеральні добрива вносилися раніше

Четвертим принципом є врахування історії господарства. Якщо в господарстві раніше застосовувалися певні мінеральні добрива старого зразку, походженням країни агресора, то необхідно брати це до уваги при виборі нових більш якісніших європейських добрив.
Наприклад, якщо раніше на господарстві застосовувалися добрива з високим вмістом елементів живлення , в надвисокі норми, які мають властивість змінювати pH грунтового середовища, то на сьогоднішній день варто приділяти увагу якісним добривам українського та європейського походження з оптимальним вмістом фосфору та калію.

Увага: Надлишок іонів Заліза (Fe) та Водню (Н), якими обумовлена кислотність грунту, мають властивість фізико-хімічно зв’язувати фосфор і калій в грунті, унеможливлюючи засвоєння їх рослиною. Гранульований вапняк в оптимальних нормах здатний розкислити грунт, звільнити надважливі сполуки фосфору та калію заощаджуючи ваші кошти на добрива.

Розгляньте різноманіття мінеральних добрив

Врахуйте потреби вашої рослинної культури. Різні культури потребують різних мінеральних добрив. Наприклад, виконуючи підживлення кукурудзи може потребувати використання більшої кількості азоту, ніж фосфору, тоді як для сої можуть бути кориснішими високі дози фосфору та калію. Краще консультуйтеся з фахівцями, щоб дізнатися про оптимальний склад мінеральних добрив для вашої конкретної рослинної культури.

На ринку сільськогосподарських товарів представлені різноманітні мінеральні добрива. Серед них можна виділити популярні бренди – Тарногран та Поліфоска.

  • Добриво Тарногран виготовляється з натуральних компонентів, що забезпечує його ефективність та безпечність для рослин і людей. Воно містить всі необхідні макро- та мікроелементи, які допомагають забезпечити ріст та розвиток рослин. Добриво Тарногран підходить для всіх типів грунтів і рослин, а також допомагає зберегти вологу в ґрунті.
  • Поліфоска виготовляється з високоякісних компонентів та має високу концентрацію поживних речовин. Воно допомагає забезпечити рослини всіма необхідними макро- та мікроелементами, що позитивно впливає на їх розвиток та врожайність. Добриво Яра Міла підходить для всіх типів грунтів та рослин, а також допомагає зберегти вологу в ґрунті.

Висновок

Отже, обрати правильні мінеральні добрива – це не тільки забезпечення росту та розвитку рослин, а й комплексне розуміння грунту, фази розвитку рослин, кліматичних умов та історії господарства. Тому, при виборі мінеральних добрив радимо керуватися принципами агрономів. Не забувайте, що кожне поле та кожна рослинна культура є унікальними, і потребують індивідуального підходу.

Якщо ви хочете забезпечити свої рослини найкращими мінеральними добривами, звертайтеся до компанії ТОВ ЗНАМАГРО. Наші фахівці допоможуть вам обрати та купити добрива для вашого грунту та рослин, а також нададуть всю необхідну інформацію про його застосування. Зателефонуйте за номером, який вказаний на нашому сайті, і ми з радістю допоможемо Вам!

Рослини ростуть завдяки силі природи і використання мінеральних добрив для забезпечення потреб людини...

Андрій Предко - Агроном ЗнамагроГрупп

Вас також може зацікавити:

Call Now Button